Žiacky parlament

Na našej škole začal od októbra  školského roku 2002/2003  pracovať žiacky parlament.

Žiacky  parlament  vznikol  ako prejav  demokra- tizácie  a  humanizácie  na  škole.V ňom sa  žiaci prostredníctvom zverených kompetencií,  rozho- dovacích právomoci a spo luzodpovednosti  učia demokraticky  vystupovať  a spolu pracovať, to- lerovať odlišné názory  i niesť  zodpovednosť za
svoje rozhodnutia a konania.
Žiacky parlament je aj iniciatívnym a pomocným orgánom,  ktorý  vyjadruje  a  presadzuje záujmy žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania.
Členom  žiackeho  parlamentu  je poverený člen samosprávy  z  každej  triedy  II. stupňa a zo šty-
roch ročníkov I. stupňa na škole. Jeho úlohou je prinášať na stretnutia námety,  ktoré  sa  týkajú organizácie života v škole, prípadne požiadavky, o ktoré majú žiaci záujem, problémy na riešenie. Námety  budú  prediskutované  na  stretnutiach žiackeho parlamentu.
Na získavanie poznatkov  žiakov  slúži  schránka dôvery, do ktorej môžu žiaci vložiť svoje podnety na riešenie, sťažnosti, návrhy na aktivity ...
Žiacky  parlament  rozhodne  o opodstatnenosti podnetu a o jeho ďalšom riešení. Aktuálne infor- mácie z práce žiackeho parlamentu budú zverej- ňované na nástenke a na tejto internetovej stránke.

Zástupcovia žiakov v parlamente (šk. rok 2013/2014).

Školský parlament

Základnej školy Pohorelá

4.A Silvia Ševcová

5.A Jaroslav Sedmák